Хронологія створення та розвитку:

 

Вересень 2008 р.
Ідея створення проекту: об’єднання зусиль  університетської  спільноти України задля доступу до світової наукової інформації та  інтеграції української  науки до світової академічної спільноти. Фундатори:  Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської Фундації в Америці та Тетяна Ярошенко, директорка наукової бібліотеки НаУКМА.

Листопад 2008 р.
Створення концепції  проекту, визначення перших  університетів – партнерів  проекту (НаУКМА, Харківський національний університет ім.Каразіна, Чернівецький національний університет ім.Федьковича) у співпраці з Nortwestern University (США).

Січень 2009 р.
Перша зустріч Наглядової ради проекту. Робоча зустріч з університетами – учасниками.

26 січня 2009 р.
Офіційне відкриття проекту «ЕЛІБУКР: Електронна  бібліотека України» в Києві, прес-конференція за участі посла США в Україні В.Тейлора, колишнього посла США в Україні В.Міллера, Директора Агенції США з міжнародного співробітництва (USAID) в Україні, Молдові і Білорусі, членів українського парламенту, заступника Міністра освіти України, ректорів університетів, директорів бібліотек, представників бізнесу та громадськості.

2009-2010 роки
Виконання проекту «Електронна бібліотека України: Створення Центрів знань в університетах України. Доступ до глобальної цифрової інформації» (за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID та Києво-Могилянської Фундації в Америці): доступ до ліцензованих ресурсів (EBSCO, Gale, Oxford UP,  ProQuest Dissertation, Lexis-Nexis, Emerald,  Eastwiev, Business Insights та ін., тестові доступ до ресурсів,  створення порталу ЕЛІБУКР, навчання та тренінги тощо.

2011 р. - дотепер
Тестові доступи до ресурсів, семінари, тренінги, конференції для учасників Консорціуму ЕЛІБУКР: Електронна бібліотека України (35 університетів - учасників станом на 2019 р.).

2015 р.
Грант на стратегічну сесію та інституційний розвиток ГО ЕЛІБУКР від ІСАР «Єднання».

2016 р.
ГО ЕЛІБУКР стає співзасновником Консорціуму eVerum для здійснення проекту доступу до Web of Science для університетів країни (понад 100 учасників у 2016-2017р.р.) З 2018 р. проект припиняється, оскільки передплата на Web of Science здійснюється централізовано коштом держбюджету через МОН України. З 2019 ЕЛІБУКР виходить з числа співзасновників Консорціуму eVerum.

2017 – 2018 рр.
ГО ЕЛІБУКР виконує проект «Сприяння реформам у вищій освіті України з погляду розвитку академічної доброчесності» (за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження»).

З 2019 р. - дотепер
ГО ЕЛІБУКР виконує проект «Всеукраїнський дослідницький портал з питань забезпечення якості вищої освіти» («Ukrainian quality assurance e.service for education») (за сприяння Посольства Болгарії в Україні).



Про нас | Історія | Структура | Документи | ЗМІ