Проект ЕЛІБУКР, що дав початок нашій громадській організації відзначає  своє перше 10-ліття у 2019 році!

Проект (та відповідну громадську організацію ЕЛІБУКР) започатковано 2009 року Києво-Могилянською Фундацією за фінансової підтримки Регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні для доступу українських вчених та студентів до світової наукової інформації та обміну інформацією між Україною та світовою академічною спільнотою, а також розвитку співпраці між університетами, науковцями та іншими інституціями у сфері створення та використання електронних ресурсів для науки та освіти.

Розпочавшись із спільної ініціативи Києво-Могилянської Фундації в Америці та лише трьох університетів України – Могилянки, Чернівецького та Харківського національних, нині об’єднує в Консорціум 36 українських інституцій: університетів та академічних бібліотек!

Університети – учасники проекту власними силами передплачували в останні роки до 30 баз даних, сотні тисяч студентів та викладачів університетів України отримали доступ до них, а також до понад 200 відкритих баз даних, в т.ч. через портал ELibUkr.

За 10 років ми організували понад сотню тестових доступів до відомих академічних ресурсів: IPRbooks від IPR MEDIA, Market Research Monitor від Euromonitor International, World eBook Library, Multi-Science, ЦУЛ (Центр навчальної літератури), Електронну бібліотеку видавництва «Grebennikon», MathSciNet, Encyclopaedia Britannica Academic Edition, Britannica Image Quest, Turnitin, Oxford Scholarship Online (OSO), Applied Science & Technology Source, Education Source, Humanities Source, Legal Source, Library & Information Science Source, Mary Ann Liebert Publishing, Assoсiation for Computing Machinery, Kluwer Arbitration, Kluwer Law Online, International Encyclopaedia of Laws collection online, East View, PQDT, Emerald, Oxford journals, Royal Society of Chemistry, JSTORE та інші.

Продовжувались тренінги та вебінари.

Науковці України також продовжують користуватись можливістю самостійно архівувати власні публікації в добре організованих відкритих електронних архівах – власних інституційних репозитаріях університетів-учасників проекту, і таких маємо вже 37.

Як ви знаєте, здійснилась найбільша мрія всіх, хто починав проект: вже другий рік поспіль держава (через МОН) фінансує передплату важливих академічних ресурсів: Web of Science та Scopus, до втілення цього долучився і наш Консорціум.

ГО ЕЛІБУКР останні кілька років впроваджує й інші проекти, пов'язані з академічною доброчесністю, якістю освіти, критеріями оцінки науковців та університетів тощо. 

Ми щиро вдячні кожному з членів Наглядової, Експертної та Виконавчої Ради проекту, всім координаторам проекту з кожної інституції за Вашу роботу, підтримку, допомогу, поради у ході реалізації проекту та визначенні пріоритетів на майбутнє.

Марта Фаріон, Керівник Проекту, Голова Наглядової Ради проекту, Президент Києво -Могилянської Фундації.

Тетяна Ярошенко, Виконавчий директор ГО ЕЛІБУКР, віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія».